👤

3 kilograme de lămâi costa 15 lei.Cat costa 4 kilograme de lămâi de aceași calitate?




va rooog!! e fffff urgeentt!!!
dau coroanaa!! nu vreu sa rămân corigenta!​


Răspuns :

Răspuns:

15:3=5

5×4=20

sper că te-am ajutat

Răspuns:

Ca sa ne fie mai usor aflam cat costa un kg de lamai

15:3=5 lei

4kg de lamai costa 5x4=>20 lei

Sper ca te-am ajutat!

Spor la teme!