Bianca a cumpărat 3kg cartofi si 5 kg de rosii pe care plătește 31lei.Stiind ca 1 kg de rosii costa cu 1 leu mai mult decat 2 kg de cartofi, sa se afle cat costa kg de cartofi si cel de rosii?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.