Răspuns :
Cat costa 1kg?
40lei : 4kg =10lei
Cat costa 40kg?
40kg ×10lei=400lei (10 este de la primu)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.