Răspuns :
Răspuns:
81:3=27 costa un kg de mere
27:9=3 costa un kg de rosii
2×27=54 costa 2 kg de mere
3×6=18 costa 6 kg de rosii
Explicație pas cu pas:
Sper ca te-am ajutat!
Răspuns:
3 kg mere .... 9 kg rosii .......... 81 lei. /:3
1 3 81:3=27lei/×2
2 6 27×2=54lei
2 kg mere si 6kg rosii in total costă 54 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.