👤

4 kg de mere costa 12lei . Cât costă 1 kg de mere? Cât costă 15 kg ?
Se rezolvă cu ,,......"​


4 Kg De Mere Costa 12lei Cât Costă 1 Kg De Mere Cât Costă 15 Kg Se Rezolvă Cu class=

Răspuns :

Răspuns:

Rezolvare:

Cât costă 1 kg de mere?

12:4=3

Cât costă 15 kg?

12x15=180