👤

18 kg de mere costa 72 de lei. Atunci 12 kg de mere de același fel costa?​

Răspuns :

Răspuns:

48

Explicație pas cu pas:

72:18= 4 4 lei = 1kg de mere 12kg = 4 x 12 = 48 lei