Bunica a plătit 39 lei pentru 3 kg de vinete şi 2 kg de ardei. Dorind să facă zacuscă, a doua zi a mai cumpărat 7 kg de vinete şi 10 kg de ardei, plătind 123 lei. Aflaţi care este preţul unui kilogram de vinete, respectiv prețul unui kilogram de ardei. vă rog ajutor️️
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.