👤

soluția obţinută prin dizolvarea a
200 g de zahăr în 400 g de apă;


Răspuns :

Răspuns:

md=200g

m apă =400g

ms=md+ mapa =200+400=600g

C=md×100/ms=200×100/600=33,33%