Răspuns :
Un kilogram de mere costă 3 lei.
Cinci kilograme costă: 3 lei × 5kg = 15 lei
Răspuns:
15 lei
Explicație pas cu pas:
3x5=15 lei
Sper ca te-am ajutat :3
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.