tot cu schema te rog
![Tot Cu Schema Te Rog class=](https://ro-static.z-dn.net/files/dae/dcfa368714530e4efe61ff26b4c34b6b.jpg)
Răspuns:
25kg-15kg=10kg(diferenta care costa 140 de lei)
140:10=14 lei kg
14×25=350 lei(toate portocalele)
14×15=210 lei(toate bananele)
Explicație pas cu pas:
sper ca ai inteles si ca am rezolvat bine!
Răspuns:
25kg-15kg=10kg
140:10=14 lei kg
14×25=350 lei portocalele
14×15=210 lei bananele