👤

tot cu schema te rog​

Tot Cu Schema Te Rog class=

Răspuns :

Răspuns:

25kg-15kg=10kg(diferenta care costa 140 de lei)

140:10=14 lei kg

14×25=350 lei(toate portocalele)

14×15=210 lei(toate bananele)

Explicație pas cu pas:

sper ca ai inteles si ca am rezolvat bine!

Răspuns:

25kg-15kg=10kg

140:10=14 lei kg

14×25=350 lei portocalele

14×15=210 lei bananele