Doua kilograme de pere costa cit rei kilograme de mere.Maria a cumparat un kilogram de mere si un kiloram de pere.achitind suma de 10 lei.determinati preul unui kilogram de pere. Va rog rezolvarea prin sistem!!!! ❤
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.