Răspuns :
Răspuns:
15 : 3 = 5 lei costă un caiet
5 × 5 = 25 lei răspuns B
Explicație pas cu pas:
ღSalutare!ღ
c=>caiete
3c=15 lei
•Cat costa un caiet?
15lei:3=5lei(un caiet)
•Cat costa 5 caiete?
5lei×5=25lei(5 caiete)✅
~Varianta corecta:
b)25
Succes!!;)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.