Răspuns :
Răspuns:
Hey!
Explicație pas cu pas:
P+p=18lei
2p=18lei
P=9LEI
U+9=16
U=16-9
U=7LEI
T-9=11LEI
T=11+9
T=20LEI
SUCCES❤️
salut!
papusa costa 9 lei deoarece 18:2=9
ursul costa 7 lei deoarece 16-9=7
trenuletul costa 20 de lei deoarece 20-9=11
papusa costa 9 lei deoarece 18:2=9
ursul costa 7 lei deoarece 16-9=7
trenuletul costa 20 de lei deoarece 20-9=11
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.