Răspuns :
Răspuns:
15,75:5=3,15lei(costă un kg de mere)
3,15×8=25,2lei(costă 8 kg de mere)
Coroana?
Salut!:)
15,75:5=3,15lei 1 kg mere
3,15x8=25,2lei 8 kg mere
Succes!;)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.