👤

sara merge in piata si cumpara 3 kg de mere cu 4 lei kilogramul suma de bani platita de sara este s =4×3=12 lei daca ar fi cumparat 7 kgde mere de acelasi fel care ar fi fost suma de bani platita de sara​

Răspuns :

Răspuns:

7x4=28

Explicație:

Daca kg de mere costa 4 lei atunci 7 kg = 7x4