11 Fructele culese au fost duse pentru vânzare la un aprozar. în tabelul de mai jos este trecut pretul fiecărui kilogram. Câte kilograme de pere se pot cumpăra cu 20 de lei? Scrie, pe spatiul dat, rezolvarea.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.