3. S-au cumpărat 4 kg de mere cu pretul de 14,5 lei şi 5 kg de prune cu pretul de 22,6 lei 1)Câu s-a plătit pentru toată cumparatura? 2)Cu cât sunt mai ieftine 3 kg de mere decât 2 kg de prune?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.