👤

1
La un aprozar sunt afişate preţurile din tabel:
Răspunde la întrebările:
a) Câte kilograme de mere se pot cumpăra cu10 lei dacă 1 kg costă 3 lei?


10 lei?​


Răspuns :

dacă un kg costa 3 lei

10:3=3,33 kg

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari