👤

5 kg de roșii costă cu 16 lei mai mult decât 3kg de roșii.Cât costă 8 kg de roșii?repede!!!!!​

Răspuns :

Răspuns: Explicație pas cu pas: 5-3=2 16:2=8 (1 kg) 8×5=40 lei