👤

5 kg de roșii costă cu 16 lei mai mult decât 3kg de roșii.Cât costă 8 kg de roșii? repede!!!​

Răspuns :

Răspuns:

16 ×2 = 32

Explicație:

5kg-3kg și ne da 2kg

Răspuns:

40 de lei

Explicație:

prin metoda de 3 impla.

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Limba română. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari