👤

31. Daca 0.125 kg de mere costa 1.6 lei, câti lei costă 2,5 kg de mere.​

Răspuns :

Răspuns:

Sper ca te-am ajutat...Succes!

Vezi imaginea Maria9290
0,125 kg…1,6 lei
2,5 kg…x lei
x=2,5 x 1,6 : 0,125 => x=32 lei