2 a) Treci în tabel datele din enunţuri, apoi completează tabelul. • Di Lupu a cumpărat 5 kg de cireșe cu 15 lei kilogramul. • Dna Rusu a plătit 144 lei pentru 3 m de stofă. • Cu 230 lei di Vieru a cumpărat ulei. Litrul de ulei a costat 23 lei. Cantitatea Cumpărătorul Costul Pretul
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.