Răspuns:
Mere16kg.....15 lei......rest 10 lei
Acum aflăm cat a costat merele /kg
16×15=240lei/kg
2×100=200 lei si 50....
A putut achita bancnote de 1 in nr de 240,de 100 2 si 4 de 10,de 10 in 24 si asa mai departe
Explicație pas cu pas:
nu stiu sigur daca e bine!dar te am ajutat si eu cat am putut...