Răspuns :
Răspuns:
8 kg de cartofi costa 32 de lei
Explicație pas cu pas:
Răspuns:
20÷5=4 lei kg de cartofi
32÷4=8 kg de cartofi costa 32 de lei
Aboneaza-te pt mai multe raspunsuri
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.