Să se afle cât costă 1 kg de făină și cât costă 1 l de ulei știind că 5 kg de făină și 6 L de ulei costă 39 RON iar 10 kg de făină și 6 L de ulei costă 45 RON.Cat costa un L de ulei si cat costa un KG de faina? Dau coroana pls
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.