4. O minge costă de 3 ori mai mult decât o jucărie de plus. Dacă prețul mingii este cu 64 lei mai mare decât prețul jucăriei, află prețul fiecărui obiect.dau coroana
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.