Răspuns :
Răspuns:
a) 3,24-1,2=2,04 2,04-0,6=1,44 1,44:3,6=0,4 0,4+3,62=4,02 4,02:1,8=2,2(3)
b) 3,07+6,593=9,663 0,418+6,175=6,593 9,663-6,593=3,070 3,070×2,5=7,675
c) 0,72-0,104=0,616 0,616-0,112=0,504 0,504-0,5=0,004
0,063:1,26=0,05 0,05×1,4=0,07 0,004:0,07=0,0571428571
la d) scuze dar nu stiu ce e intre 28,4 si 2,5
daca nu ai inteles ceva intreaba ma
sper ca team ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.