Răspuns :
Explicație pas cu pas:
Cat costa un kg?
40:8=5lei
apoi intrebarea mare cat costa 17 kg.?
5×17=35
R:35
Sper ca te-am ajutat
Răspuns:
8kg = 40
40:8 = 5(lei per kg)
5x17=85 (lei 17 kg )
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.