Răspuns :
Nu ai cum să faci pentru că trebuie să faci 281÷5 și îți dă cu rest și nu îți iasă problema
281 : 5 = 56, 2 lei (costă un kg de boabe)
56, 2 · 3 = 168, 6 lei (costă 3 kg de bomboane)
Sper că te-am ajutat! :)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.