Răspuns:
a. 1penar - 19lei
1 album-19-9=10 lei
19-10=...... Un Penar costa 19lei,un album este cu 10 lei mai ieftin decât penarul. Cat costa albumul?
b. 1plic-3 lei
1 ilustrație-10 lei
O ilustrație costa 10 lei, dacă Alina cumpăra 2 ilustrații, câți bani cheltuie?
Explicație pas cu pas:
Sper ca te-am ajutat!