Răspuns :
Răspuns:
maria si ioana au cumparat 3 kg de mare si au platit 27 lei !
Explicație pas cu pas:
27+(27:3)=36
Răspuns:
Odată a fost un cioban cu 27 de oi
Peste o luna din cele a mai cumpărat 27 de oi și din oile cumpărate a vândut de 3 ori mai puține oi.el a rămas cu 36
Cate oi are ciobanul.
El are 36 oi
Explicație pas cu pas:
27+(27:3)=
27+9=36
Sper ca te-am ajutat de noroc!! ✔️
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.