Răspuns :
5 kg ......... 200 lei .
200 lei : 5 kg = 40 lei ( 1 kg )
40 × 80 ( sa aflam cat costa 80 kg) = 3.200
deci 80 kg costa 3.200 de lei
sper ca te am ajutat :)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.