Răspuns :
Răspuns:
65:13= 5 lei costă un kilogram de pere
3x5=15lei costă 3kg de pere
13kg pere...............................65 lei
3kg pere............................... x lei
65x3/13=195/13=15 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.