Răspuns :
Explicație pas cu pas:
90:5=18Ron(prețul unui kg)
18*4=72 Ron
Raspuns: 4kg costa 72Ron
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.