Răspuns :
4kg.....................9,6lei
5kg......................x
x=(5*9,6)/4
x=5*2,4
x=12 lei
5kg......................x
x=(5*9,6)/4
x=5*2,4
x=12 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.