Răspuns :
Răspuns:
daca 11 Kg de mere costa 121 atunci înmulțim 15kg cu 121 si vedem ce ne iese !
15kg×121=1815 lei !
Explicație pas cu pas:
sper ca te-am ajutat! succes !
11 kg mere...........121 lei
15 kg=?
1 kg mere........... 121:11=11 lei
15 kg mere........ 15×11=165 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.