Răspuns :
Răspuns:
1kg mere..........3 lei
5kg mere..........?
----------------------------
3:1=3 (un kg de mere=3 lei)
3x5=15 (5kg de mere=15 lei)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.