Răspuns :
Răspuns:
20 lei÷5 kg=4 lei kg
3 kg×4 lei= 12 lei kg
răspuns corect c)12 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.