Răspuns :
Răspuns:
dacă 2 litrii de ulei costă 16 lei atunci un litru costă 16:2=8 lei
Răspuns:
d)8 lei
Explicație pas cu pas:
16÷2=8
Sper ca te-am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.