Răspuns :
Explicație pas cu pas:
Pai faci:
12 lei÷4=3 lei (o pâine)
3 lei × 6=18 lei (6 pâini)
Răspuns: 18 lei
SPER CA TE-AM AJUTAT!!! :))
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.