👤

15 kg de grâu costă 255lei.Cât costă 27 kg de grâu?


Răspuns :

Răspuns:

255:15=17 lei costa un kg

17×27=459 de lei

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari