👤

6
Recapitulare
Stiind că 18 kg de mere costă 54 de lei, cât costă 5 kg de mere, de acelasi fel?​


Răspuns :

Răspuns:

15lei

Explicație pas cu pas:

54:18×5=15lei costă 5kg mere