Răspuns :
20 kg.............120 lei
25 kg...............x lei
20/25=120/x
x=(25*120)/20
x=(25*12)/2
x=300/2=150 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.