Răspuns :
Răspuns:
10 lei
Explicație pas cu pas:
Aflăm prețul unui singur caiet astfel:
25:5= 5 => 1 caiet = 5 lei
Aflăm prețul a două caiete astfel:
5×2=10 => 2 caiete= 10 lei
Sper că te-am lămurit. Spor la treabă!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.