Pentru o clasa s-au cumparat caiete de exercitii pentru limba romana in valoare de 175 lei si tot atatea caiete de geografie pentru care s-au platit 225 lei. Stiind ca un caiet de geografie este mai scump cu 2 lei, sa se afle cate caiete sunt din fiecare tip si pretul acestora.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.