De la acelaşi furnizor, Maria a cumpărat 3 kg de zahăr, 2 kg de faină şi 4 kg de cartofi, pentru care a plătit 24 lei. Ileana a cumpărat 2 kg de zahăr, 3 kg de faină şi 2 kg de cartofi, pentru care a plătiti 18 lei, iar Viorica a cumpărat 5 kg de zahăr, 5 kg de faină şi 4 kg de cartofi, pentru care a plătit 38 lei. Cât a costat: 1 kg de zahăr, 1 kg de făină, 1 kg de cartofi? AM NEVOIE DE AJUTOR! URGENT!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.