1.Un kg de banane costa 4 lei,iar un kg de portocale costa 3 lei. La un magazin au fost aduse 125 kg de banane si 200kg de portocale.Cati lei costa toate fructele,stiind ca intr-un kg sunt 5 sau 8 portocale?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.