👤

daca 4 kg de mere costa 8 lei atunci 1 kg costa .....lei​

Răspuns :

Răspuns:

2 lei adică 8:4= 2........

4kg mere........8 lei

1kg mere...........x lei

1kg.......................8:4lei

1kg.....................2 lei