👤

Denis sia cumpărat 6 creioane și costă 24 de lei. De câți lei poate să își cumpere 16 creioane de același fel??? ❤️




Ajutați-mă va rog frumos ❤️..


Dau coroana​


Răspuns :

Răspuns:

24:6=4 lei un creion

4×16=64lei

24:6=4 lei un creion

4x16=64 lei