👤


10 kg de gutui costa 70 lei. Cat costa 20 kg de gutui? Dar 100 kg?
dar 73 kg?​


Răspuns :

Explicație pas cu pas:

10Kg = 70 lei

20Kg = 70×2= 140 lei

100Kg = 10×70= 700 lei

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru web care acoperă despre Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Nu ezitați să ne contactați dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară. Ne vedem data viitoare și nu ratați să marcați.


Zone Alte intrebari